Cam Cephe

Silikon Cephe


SC Uyguladığımız cam cephe sistemleri arasında en sık tercih edileni estetik anlamda camın kendisini ön plana çıkaran tamamen silikon derz dolgulu cam cephe sistemidir. Bu sistemde aluminyum taşıyıcı profillere kasetli ya da özel cam çıtalı olarak üretilen camların montajı tamamlandıktan sonra ara boşlukları dikey ve yatayda silikon ve fitil ile doldurularak su geçirimsizlik sağlanmış olur.

Yarı Kapaklı Cephe


YKC Yarı kapaklı cephe sisteminin temelde farklı estetiktir. Su geçirmezliği konusunda bir adım daha iyi olduğu söylenebilir. Yarı kapaklı cephe sisteminde düşey ya da yatay derzlerden birinde yine silikon dolgu uygulanırken diğerinde 50mm standardı olan çeşitli özel genişliklerde de uygulanabilen aluminyum baskı kapağı derz dolgusunun üzerine monte edilir. Bu sayede cepheye kısmen de olsa bir 3 boyutlu hareket kazandırılır.

Kapaklı Cephe


KCKapaklı cephe sisteminde diğer önceki iki sistemde bulunan silikon dolgulu derzler yer almaz. Bu sistemde hem düşey hem yatay cam arası derzler dolgu malzemesiyle kapatıldıktan sonra üzerlerine aluminyum kapak monte edilerek karolajlı bir cephe görünümüne sahip olur.